• Administrator
  •  
    Kochani moi życzymy Wam wspaniałych chwil na forum.

Obrazek

Pomoc psychologa

Tu mówimy o naszym zdrowiu oraz urodzie .
Dział jest również o zdrowiu psychicznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bercia
przyjaciel forum
przyjaciel forum
Kontakt:

Pomoc psychologa

Post autor: Bercia » 02 cze 2018, 19:59

Cześć,
ciężko mi się otworzyć i opowiadać o swoich problemach. W sumie one same nie wniosą nic do tematu.
Wiem jakie mam problemy i teoretycznie wiem jak sobie z nimi poradzić. Niestety tylko teoretycznie, bo w praktyce wprowadzanie zmian i próby poprawienia swojego życia mi kompletnie nie wychodzą.

Od dawna wiem, że psycholog mógłby mi pomóc. Jednak nie mam odwagi. Ostatnio czuję, że jest gorzej niż zwykle. Obawiam się, że kompletnie zrujnuję sobie życie jeśli zmiana nie nastąpi w najbliższym czasie. Już teraz bardzo ucierpiał na tym mój związek.

Dlaczego więc nie skorzystam z pomocy specjalisty? Boję się. Nie jestem w stanie otworzyć się przed obcą osobą, a bez tego chyba nie da się mi pomóc. Dodatkowo, tak jak napisałam. Teoretycznie wiem co powinnam zrobić, żeby się zmienić. Nie potrafię tylko tego wdrożyć w życie. Nie wierzę, że psycholog jest w stanie wnieść coś nowego do mojego życia.

Jak myślicie, jest jakiś sposób, żeby się przekonać do wizyty u psychologa i otwarcia się przed obcym człowiekiem?

Awatar użytkownika
Marianna
administrator
administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Pomoc psychologa

Post autor: Marianna » 03 cze 2018, 06:19

Berciu przechodziłam przez to. Mnie dopiero pomogła terapia szpitalna. Samemu trzeba dużo zrobić i chcieć, psycholog tylko nas naprowadza.

ODPOWIEDZ