Kochani moi życzymy wam wspaniałego dnia oraz wielu wspaniałych chwil na forum.

Obrazek

Muchy

Choć nie są Ludźmi Byli By lepszymi Ludźmi niż my. Tu jest Miejsce dla Naszych czworonożnych przyjaciół.
Awatar użytkownika
krzys
techniczny
techniczny
Zodiac:

Muchy

Nieprzeczytany post autor: krzys » 08 maja 2018, 14:18

Obrazek

Awatar użytkownika
Marianna
administrator
administrator
Zodiac:

Re: Muchy

Nieprzeczytany post autor: Marianna » 09 maja 2018, 06:34

Tez żyją, ale ja ich nie lubię.

Awatar użytkownika
Hela
przyjaciel forum
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: Hela » 13 maja 2018, 17:18

Szczerze razem z komarem na mojej top liście znienawidzonych istnień tego świata.

Awatar użytkownika
krzys
techniczny
techniczny
Zodiac:

Nieprzeczytany post autor: krzys » 13 maja 2018, 17:34

Ale mucha nic złego człowiekowi nie czyni lata sobie i tyle. Właśnie gdy piszę tego posta mucha chodzi mi po monitorze :):)

Awatar użytkownika
Hela
przyjaciel forum
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: Hela » 13 maja 2018, 18:06

krzys pisze:
13 maja 2018, 17:34
Ale mucha nic złego człowiekowi nie czyni lata sobie i tyle. Właśnie gdy piszę tego posta mucha chodzi mi po monitorze :):)
Oj xd jak jest głodna i nie ma co jeść to zaczyna gryźć. Mnie wielokrotnie taka pogryzła, albo budziła. Już nie mówiąc o tym, że ojciec kiedyś dla kota z pod firmy zbierał skrawki mięsa. Wiesz, raz zapomniał to włożyć do lodówki.. nie byłam zachwycona następnego dnia, oj nie byłam. Więc nie zdecydowanie nie.. Pod tym względem niektórzy nienawidzą pająków, a te zwierzęta zabijają insekty, a człowiekowi nic nie robią i co :D? znaczy mówię oczywiście o naszych pająkach.

Awatar użytkownika
krecik
przyjaciel forum
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: krecik » 19 maja 2018, 18:52

Nie cierpię much, chyba w poprzednim życiu byłem żabą.
Nie pójdę spać dopuki lata choć jedna mucha.

Ptyś
przyjaciel forum
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: Ptyś » 20 maja 2018, 01:24

krzys pisze:
Absolutnie nic. To takie sympatyczne stworzonko. thjhtrbvbr

STYL ŻYCIA FOOD26.04.2017 11:23
Ekspert wyjawia całą prawdę o siadaniu much na jedzeniu. Aż przechodzi apetyt
Okazuje się, że często spotykany widok jest w dużej mierze bagatelizowany przez nieświadomych konsumentów.

Obrazek

I nie chodzi tylko o roznoszone przez wścibskie muchy zarazki.

Choć jest ich naprawdę sporo. Według badań przeprowadzonych przez firmę Orkin, amerykańską insektobójczą spółkę z ponad stuletnim doświadczeniem, owady te są siedliskiem prawie 200 rodzajów szkodliwych bakterii. Jak twierdzi jeden ekspertów, musze ciało, a dokładniej mikroskopijne włoski na odnóżach, są idealnym miejscem dla drobnoustrojów.

Jak podaje DailyMail.com, owady zbierają je za każdym razem, gdy wylądują na gnijącej żywności lub fekaliach. Wystarczy naprawdę niewiele, by mucha przeniosła je prosto na niepilnowany przez człowieka posiłek.

Ich maleńkie owłosione nóżki potrzebują jedynie sekundy, by dotknąć twojego jedzenia i przenieść zarazki ze wszystkich tych paskudnych miejsc bezpośrednio na to, co w danej chwili konsumujesz. A ponieważ muchy potrafią transportować ze sobą tak poważne i zaraźliwe choroby jak cholera, czerwonka i tyfus, to prawdopodobnie będzie najlepiej, jeśli od razu wyrzucimy rzeczy, na których chwilę wcześniej usiadły - powiedział Ron Harrison, entomolog i dyrektor usług technicznych w Orkin.
Obrazek
Gorzej być nie może
Ale to jeszcze nic w porównaniu z tym, co odrażający szkodnik zaczyna robić po wylądowaniu na kanapce bądź jabłku. W celu "zmiękczenia" odgryzanego pokarmu, mucha prawie zawsze wymiotuje na jedzenie, aby przygotować sobie konsystencję przyszłej strawy. Owady te nie potrafią przeżuwać, więc odpowiednio wcześniej wypluwają na zewnątrz enzymy trawienne, a następnie tak spreparowany posiłek zjadają ponownie.

Jeżeli człowiek nie odgoni w odpowiednim czasie muchy (a wystarczą jedynie trzy sekundy, by mucha zaczęła trawić swój posiłek za pomocą zwymiotowanych przez siebie substancji), może dojść do zarażenia jedną z groźnych chorób. Nie mówiąc już o tym, co zostało na spożywanym jedzeniu po wylądowaniu owada.

Teraz już wiadomo, dlaczego niektórzy intuicyjnie odganiają te obrzydliwe insekty zanim zdążą wylądować na półmisku. Poza tym warto jeść tylko takie potrawy, że mucha nie siada. I problem z głowy.
Obrazek
Czy zjesz posiłek po tym, jak usiadła na nim (choćby przez chwilę) mucha?

https://www.chillizet.pl/Styl-zycia/Foo ... petyt-4083

Awatar użytkownika
Miriam
przyjaciel forum
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: Miriam » 21 cze 2018, 08:02

krzys pisze:
I tu Krzysiu się mylisz. Muchy roznoszą różne zarazki, bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi.

ODPOWIEDZ

Last 10 Members Who Visited This Topic